город Богодухов и в/ч 63148 - Українська антропонімія:наші прізвища, імена й таке інше - Форум Богодухова и В/Ч 63148
Українська антропонімія:наші прізвища, імена й таке інше - Форум Богодухова и В/Ч 63148

ДО "БАГДАДСКОГО ХАДЖА" ОСТАЛОСЬ:

Главная | Регистрация | ВходПриветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: индус 
Форум Богодухова и В/Ч 63148 » город Богодухов и окрестности » Богодухов » Українська антропонімія:наші прізвища, імена й таке інше (цікаве про виникнення й сучасність наших прізвищ,імен та ін.)
Українська антропонімія:наші прізвища, імена й таке інше
КАЗИМИРДата: Пятница, 17.02.2012, 21:25 | Сообщение # 1
Командир отдела пропаганды и агитации Хаджа
Награды: 6
Статус: Offline
Шановні однополчани, богодухівці і всі, хто застрибує на мої сторінки! Від сьогодні ця, нова, тема буде україномовною, а сторінка "Интересное о наших фамилиях" - чисто російською.Якщо ви завітали сюди
вперше, то раджу погортати першу тему - можете дещо знайти.Сподіваюся, що ви всі будете відвідувати
обидві теми.А також братимете не тільки пасивну участь.Боже, поможи!

А оскільки сюди забігають тільки "гості", то прошу з квітня 2012 р.заходити на мій сайт fam35.ucoz.ru

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Суббота, 18.02.2012, 01:05 | Сообщение # 2
На почин послухайте нашу некультурну кубанську побрехеньку, а потім приступімося до речей серйоз-
них.До однієї дівчини прийшли свататься двоє парубків - жених з другом.Дівчина була дома сама, доб-
ре все обмерекувала, що треба їх прямо зараз одшивать, бо, диви, батько з матір'ю ще почнуть торгу-
ваться з ними.Рішила спровадить їх без гарбуза.Питає(наче не впізнала):
- А чиї ж ви, хлопці?
- Я Кущ,- каже друг.
- А я Лобода,- одвітив жених.
- О-о! - каже дівчина, - а я думаю, де я вас бачила? Тоді я вас знаю - я за кущем с..ла, а
лободою гузно підтирала.

Так отже, думаю, ви зі мною погодитеся, що таку "соромніцьку" баєчку не скрізь і не всюди треба роз-
повідати, принаймні при носіях цих двох прізвищ.На жаль,проблема антропонімного етикету, наскільки
я знаю,зовсім не опрацьована.Випадки неетичної поведінки "окремих громадян" щодо вживання,мані-
пуляцій, перекручувань та спотворень прізвищ та імен трапляються навіть на нашому сайті.Тому запро-
шую до розробки, назвімо його так, Кодексу антропонімної етики.Хто хоче, напишіть преамбулу.Я ж
почну зі статей.
ПЕРШЕ.Якщо ви готуєтесь називати незнайомі прізвища, добре б було прочитати список заздалегідь,
з'ясувати вимову, особливо ж наголоси.Коли ви цього не зробили, то, читаючи вголос, у сумнівних
випадках зупиніться, вибачтеся й поважно спитайте в людини, як саме слід вимовити.Навпаки,
якщо ви знаєте, що ваше прізвище тощо буде десь оголошуватися, й оратори часто помиляються,
треба вжити запобіжних заходів.

ДРУГЕ.Затямте, що етнічність прізвища не завжди збігається з етнічністю його носія.Не робіть в
цьому напрямку жодних висновків, доки не знаєте людину добре.

ТРЕТЄ.Навіть якщо ви старші віком, не маніпулюйте й не перекручуйте прізвища підлеглих або ви-
хованців.Навіть не пояснюйте привселюдно походження прізвища, якщо ви дока в антропоніміці.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Суббота, 18.02.2012, 17:15 | Сообщение # 3
Маленький скік в бік.Як би ви пояснили виникнення такого шедевру,як прізвище "Спеціальний"
(м.Гарячий Ключ,Кубань)?Я сам собі думав, чи не в дитбудинку? Через людей перепитав.О, ні!
От що переказав один з носіїв його.У 1920-ті роки їхнього діда,який тоді жив у станиці Григо-
рівській(тепер Сіверський р-н) грамотії з сільради переробили з "Списального" на "Спеціальний",
бо ці напівписьменні так зате предані новій владі писаки вважали, що саме так правильно або
красиво.Дід був старого чорноморського козацького роду.Прізвище походить від дієслова "спи-
сати" або від назви зброї - "спис".

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Суббота, 18.02.2012, 23:32 | Сообщение # 4
КОДЕКС АНТРОПОНІМНОЇ ЕТИКИ (далі)

ЧЕТВЕРТЕ. Добре знайте, що якихось чітких визначених правил вимови, особливо ж наголосу,
прізвищ не існує.Це,переважно, складається так чи інакше в даній місцевосці.Отож, не треба
когось виправляти.

П'ЯТЕ.Але ж,навпаки, відмінювання прізвищ визначено(передбачено або ні) правописом
тієї чи іншої мови, і носій прізвища разом з усіма повинен дотримуватись правил і не
може за власною забаганкою будь від кого вимагати виконувати його власні або якісь
інші правила.

ШОСТЕ. Немає прізвищ поганих і гарних.Не можна людині, а особливо дитині, навіть віч-на-віч,
а тим бльше принародно говорити, що в неї негарне, неоковирне прізвище.

СЬОМЕ.Якщо ви перекручуєте, спотворюєте прізвище, намагаючись натякнути на те,що носій
приховує(на вашу думку) своє походження, істинну етнічність тощо, то ви ризикуєте бути
притягнутим до відповідальності.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Воскресенье, 19.02.2012, 10:59 | Сообщение # 5
Чи знаєте ви, що на 75 млн. корейців існує трохи більше 100 прізвищ.У нашому, євро-
пейському, розумінні то й зовсім не прізвища, а якісь древні родо-племінні імена.
Наприклад, у Радянському Союзі 80% корейців мали такі прізвища:Пак, Цой, Лі, Кім.
Є думка, що український антропонімікон є повною протилежністю корейському - середнє
число носіїв одного прізвища чи не найменше в світі.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Воскресенье, 19.02.2012, 21:53 | Сообщение # 6
АНОНС ! З березня починаю давати свою роботу "Крилаті прізвища" про українські прізвища,
які походять від назв птахів.Чекаю на запитання й пропозиції. Хто знає, як у вашій місцевосці
називалася плиска (трясогузка)?

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Понедельник, 20.02.2012, 09:00 | Сообщение # 7
Давно і добре знаю у нас людей з прізвищем Дятло.Мене воно відразу ж спантеличило,
бо, якби було похідне від назви відомого птаха, то чому не просто "Дятел"?Щоправ-
да, можливо, це діалектна форма, але не наша, бо старі люди в нас казали "ятур".А це
була старовинна козацька родина.Я довго вголос розмірковував при цих Дятлах, як
би воно могло виникнути таке, і, що цікаво, вони уважно слухали.Аж коли помер го-
лова сімейства, розповіли, що у 1920-ті роки цього чоловіка й батька їхнього не
відомо з чиєї волі так записали у сільраді станиці Новомишастівської.А до того
його прізвище звучало "Ятло".Тепер всі родичі Ятли, а тільки вони Дятли.І скидається
на те, що більше ніде це прізвище не зустрічається.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Вторник, 21.02.2012, 21:28 | Сообщение # 8
В кубанських станицях, як і в українських селах, окремих людей часто знають по пріз-
виськах, а не по прізвищах.Навіть буває так, що дехто впевнений, що то і є справжнє
прізвище.Отак, одна працівниця станишної амбулаторії складала якісь списки, здій-
снюючи хатній обхід малознайомої околиці.Зайшовши до своєї ровесниці, яку вона
так-сяк знала, почала в паперах записувати і вголос проказуючи:"Так -фамиліє -
"Курочкина".Молодиця обурилась:"Яка я тобі Курочкина!Це такі малахольні, як ти,
мене дражнять такички!"Записувачка не розгубилася:"А який же тобі грець винуватий,
шо тебе вся станиця не називає, а дражне позаочі?!Курочкина й Курочкина, от я й
думала, шо це твоє настояще фамиліє!"

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Среда, 22.02.2012, 20:54 | Сообщение # 9
Голова Калінінської райорганізації єдіноросів на Кубані Рак поміняв своє прізвище на ...Ракітін.
Це ті,що "возрождают казачество".І це при живому батькові, який залишився Раком.
Пропоную на майбутнє такі варіанти замін коротких прізвищ:Сак - Сакурін, Сай -Саянов,
Тур - Турбінін, Шам - Шаманов

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Пятница, 24.02.2012, 17:21 | Сообщение # 10
На підтвердження моєї думки, що на одне українське прізвище припадає чи не
найменше число носіїв у світі, наведу такий приклад.І в українців, і у росіян багато
прізвищ від імені Іван.При цьому відзначу, що Іванов не є саме поширене російське
прізвище - воно посідає третє або й четверте місце після Смірнов та Попов і, мож-
ливо,Кузнєцов - за числом носіїв.Крім нього є ще Іванічкін, Івонін, Ванін, Івашин
і ще чимало похідних від "Іван",але число їх носіїв мізерне.У нас же приблизно
однаково Іваненків та Іванченків, трохи менше Іващенків, а потім убуття йде повільно
- Іванчук,Іващук,Іванів,Іваниченко, Іванюк,Іваньо,Івахно,Івонченко,Іванис і т.д.
Всього понад сто прізвищ (російських - бл.70).Отже, на одне українське прізвище,
що походить від імені Іван припадає вчетверо менше носіїв, як на подібне російське,
так зате самих прізвищ більше.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Среда, 14.03.2012, 19:30 | Сообщение # 11
Геть погано набирається текст на сайті - це перше.Друге - всі читають, а помочі
ніякої.Третє - все обіцяне,у тому числі "Пташині прізвища" буде виложене на сайті,про який
скоро повідомлю.Думаю, не зрадите останнього кубанського україномовного письменника,
поета-байкаря,етнографа,фольклориста,мовознавця,біолога-дендролога,фітолога,зоолога
патріота Богодухівщини....а що мовчите,вже трохи зрадили

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Воскресенье, 18.03.2012, 19:08 | Сообщение # 12
Ну, от, запрошую забігати на сайт, який ще в стадії створення.

fam35.ucoz.ru

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

SaporaДата: Воскресенье, 01.04.2012, 17:07 | Сообщение # 13
Рядовой
Награды: 0
Понравился ваш форум. Хочу в ближайшее время тоже сделать такой сайт.
Сегодня наткнулись в интернете на интересное предложение по подбору причёсок онлайн http://pricheskaonline.narod.ru без регистреции обещают подобрать подходящую причёску. Кто - нибудь пробовал воспользоваться подобными услугами и подобрать причёску? Будем благодарны за совет или адрес сайта, на котором можно подобрать подходящую причёску онлайн.
Немного не в тему пишу, но не найти мне подходящего раздела, не ругайте пожалуйста!

КАЗИМИРДата: Воскресенье, 01.04.2012, 23:29 | Сообщение # 14
Sapora, Наталка, какая там причёска! Племянник полубокс раз в 2 мес делает и достаточно.
Ну-ка, доню, признайся - ты просто инфу про свой сайт дядькам скинула?Я тут тоже в основном
для вербовки народа на свой сайт.

fam35.ucoz.ru -перший в історії інтернета українсько - російський сайт з антропонімії.
На Великдень відкриття.До Великодня можна забігати!

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Четверг, 19.04.2012, 23:52 | Сообщение # 15
Дякую всім, хто заходить звідси на мій сайт!

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

LuarvickДата: Суббота, 12.05.2012, 23:46 | Сообщение # 16
Майор
Награды: 4
Пішов блукати сайтом.

28.06.1985 – 12.05.1987

КАЗИМИРДата: Понедельник, 14.05.2012, 22:35 | Сообщение # 17
Luarvick, Яким сайтом?

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

КАЗИМИРДата: Пятница, 18.05.2012, 14:33 | Сообщение # 18
Записав до свого реєстру прізвище Клюйвода.Жінчині родичі розповідають,
що трохи не сповна розуму тесть попервах почав підшпигувати зятя, але
вони дружно зацитькали на нього.Я ж вважаю ці прізвища "золотим запасом"
не тільки українського, але й світового антропонімікону...Мав би років отак
20, переписався б на Підіпригору або Ламайдуба.Українці! Будьмо свідомі
свого "Я"!Не робімося з Раків Ракітіними!...Досить того, що я у вас Алмазов.

1983-1985 ноябрь
ШМС 5 батарея
рота МТО
КРАСНОДАР

Форум Богодухова и В/Ч 63148 » город Богодухов и окрестности » Богодухов » Українська антропонімія:наші прізвища, імена й таке інше (цікаве про виникнення й сучасність наших прізвищ,імен та ін.)
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2006