город Богодухов и в/ч 63148 -
Фотоальбом

Архив записей

Мини-чат

Наш опрос
Уважаемые друзья, где Вы проживаете?
Всего ответов: 1590

Главная » 2009 » Август » 30 » НА ПОРОЗІ - 1 ВЕРЕСНЯ
07:03
НА ПОРОЗІ - 1 ВЕРЕСНЯ
Час плине дуже швидко. Ще недавно писали про випускні вечори, а вже на порозі перше вересня. Пройшов традиційний огляд-конкурс з підготовки навчальних закладів до нового навчального року. Своїми враженнями про огляд та освітянськими проблемами поділився з нами начальник відділу освіти Б.М.Яковлєв.
- З 1 по 10 серпня 2009 року компетентна комісія провела огляд навчальних закладів району щодо підготовки до нового навчального року і у всіх членів комісії склалося одностайне враження, що заклади підготувалися до прийняття школярів, рівень підготовки вищий, ніж в попередньому році. Поточні ремонти виконані в усіх закладах освіти за рахунок батьківських коштів та спонсорської допомоги на 501,94 тис.грн., з бюджету використано лише 4900 грн. Дошкільні заклади теж повністю готові до нового навчального року. Відділ освіти глибоко вдячний директорам, класним керівникам, усім працівникам шкіл, дошкільних закладів, позашкільних установ, батькам, спонсорам за надану допомогу в підготовці навчальних закладів до нового навчального року.
- Борисе Михайловичу, багатьох цікавить, як буде здійснюватися підвезення дітей до місць навчання?
- Згідно з законодавством, до навчальних закладів підвозяться діти, якщо відстань до школи більше 3 км. Таких дітей у нас в районі 738, всі вони підвозяться. Але транспорт, який мають освітяни, дуже швидко виходить з ладу, бо стан доріг вкрай незадовільний. Особливо це стосується маршрутів по підвезенню в Ульянівці та Братениці. Взагалі, шкільний автобус вжепотребує заміни в Гутянській ЗОШ І-ІІ ст. ( підвозиться 120 дітей з Первухінки, Карлівки, Губарівки) та необхідні нові для перевезення дітей до Богодухівського ліцею № 3 (підвозиться 90 учнів з Сінного, Зарябинки, Степного, Леськівки, Семенового Яру, Лозової – всі вони підвозяться трьома видами транспорту, які належать Богодухівській гімназії № 1, відділу освіти, АТП), до Ульянівської ЗОШ І-ІІІ ст. (підвозились 94 учні шкільним автобусом і автобусом ВАТ «Ульянівське» з населених пунктів Мар’їно,Н.Софіївка, Крупське, Корбини Івани, Івановка, Воскресенівка), до Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (підвозиться 75 дітей з Першотравневого, Мар’їно, тубсанаторію автобусом ПП «Цюпка»). Взагалі, в цьому питанні існує багато проблем, які потребують вирішення, але це окрема розмова, яка не вкладається в рамки нашої сьогоднішньої бесіди.
- Знову піднімається питання закриття шкіл. Як Ви можете прокоментувати цю проблему?
- Закриття школи - це болюче питання не лише для того села, де планується призупинення роботи школи, але й для відділу освіти. Не розумію, чому складається враження, що освітяни бажають закриття малокомплектних шкіл. Це зовсім не так. Але зараз маємо такі обставини, що цей непопулярний захід просто необхідний. Візьмемо, наприклад, Зарябинську ЗОШ І-ІІ ст., в якій налічується 21 учень. В ній всього два повноцінних класи, де навчання ведеться по класно-урочній системі з повним навантаженням, всі останні учні навчаються індивідуально. Для порівняння: у початковій школі в повному класі в тиждень 20-23 години навчання, індивідуально ж – лише 5 годин у тиждень, у 5-9 класах при урочній системі – 23-28 годин у тиждень, індивідуально – лише 8 годин. Такі предмети як образотворче мистецтво, музика, трудове навчання, фізкультура взагалі не читаються. Про який рівень знань може йти мова? Інша проблема – як організувати гаряче харчування молодшої школи? Чим будуть займатися діти решту часу?
Крім того, при нормативі на утримання одного учня 4755, 981 грн. витрачається 16882 грн., і закриття цієї школи дало б можливість зекономити 371 тис.грн.
Отже, на мою думку, законодавець повинен або забезпечити повноцінне фінансування існування малокомплектних шкіл, організацію в них якісного начально-виховного процесу за класно-урочною системою, або взяти на себе відповідальність за призупинення їх роботи. Теперішню ситуацію, в якій освітян-адміністраторів намагаються протиставити педагогічним колективам мало-комплектних шкіл і сільським громадам, я вважаю неприпустимою.
- А як з фінансуванням освіти до кінця поточного року?
- Дефіцит освітянського бюджету становить 2006,4 тис.грн., з них на заробітну плату не вистачає 1757,5 тис.грн., на енергоносії і проїзд вчителів - 348,9 тис.грн. Крім того, на першочергові ремонти необхідно 927 тис. грн. Ми вимушені вводити в закладах освіти суворий режим економії. Але це непопулярні міри, які будуть впливати на якість навчання, зайнятість учнів у неурочний час і розвиток їх здібностей, та й великої економії ці заходи не дадуть.
- Дякуємо за розмову і бажаємо всім освітянам в новому навчальному році успіхів, наснаги, міцного здоров’я, поваги від учнів і батьків, належної уваги від усіх гілок влади.

Матеріали підготувала Л.СОЛОШЕНКО

Просмотров: 1252 | Добавил: griskeree | Теги: школи, тей, року, учн, грн, але, тис, осв, ться, про | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2020